Belgelerimiz

Nakliyat firmalarının bulundurması gereken tüm belgeler, müşterilerin memnuniyetinin sağlanması ve firmaların bu işi ne kadar ciddiye alması bakımından önemlidir.

K3 Yetki Belgesi
Genel olarak nakliyat firmalarının alması gereken belgelerden bir tanesidir. Şahıs ya da firma olarak alınabilir. Yurtiçi taşımacılık işi ile uğraşan şahıs ya da firmalara verilir. Ancak belgenin en önemli verilme şartı, belgeyi ticari amaçla kullanmaktır.

Bu belge ile yalnızca ev ve büro eşyası taşınabilir. Bu belgeyi alabilmek için nakliye araçlarının 20 yaşından küçük olması gerekir. Ayrıca 45 ton yük taşıma kapasitesine sahip olmalıdır.

K1 Yetki Belgesi
Yalnızca yurtiçinde kullanılmak üzere, eşya taşıyan firmalara verilen yetkilendirme belgesidir. Gerçek ya da tüzel kişilere verilir.
Eşya taşınan araçların bu belgede kayıtlı olması gerekir. Belgeye kayıtlı olan araçların en az 25 tonluk olması gerekir.
Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Belgesi
Bu belge hem üçüncü kişilerin firmalara güven duyması, hem de esnaf statüsünde bulunan firmaların belirli bir düzende denetlenmesi amacıyla verilir. Öncelikle belge almadan önce esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt olunması gerekir.

Taşıt Belgesi
Aslında bu belge nakliye işi ile uğraşan firmalara verilen yetki belgelerinin eki gibidir. Bu belgede kullanılacak olan taşıtların niteliği ve özellikleri liste halinde yer alır.
Sizlere kurumsal düzeyde hizmet verebilmek için gereken tüm belgelere sahibiz. Tüm faaliyetlerimiz yasaldır ve tüm belgelerimiz eksiksizdir.