Evden eve nakliyat nedir? Ne demek?

Tarihçe olarak incelendiğinde, evden eve nakliyat şekillerinin geçmişten günümüze, birçok değişime uğrayarak yansıdığı görülecektir. Aile yaşamının başladığı günden itibaren kurulan yapılar içine, yaşam destek malzemesi olarak birçok malzeme yerleştirilmiştir. Zaman içinde ailelerin yer değiştirme ihtiyacı doğmasından dolayı, eşyalarını da beraberinde götürme ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

İlk çağlardan itibaren tekerleğin bulunmasıyla birlikte, hayvan gücünden yararlanılarak eşya taşıma işlemleri topluca yapılmıştır. Öncelikle kağnılarla ev eşyaları topluca taşınırken, zaman içinde iki tekerlekli kağnılar dört tekerlekli öküz arabalarına dönüşerek, daha çok eşyanın taşınmasına olanak sağlamıştır.

Evden eve nakliyat işlemlerinde öküz arabaları, at arabaları kullanılarak, zahmetli bir şekilde yapılmıştır. Geçmişte yapılanları  düşünülecek olursa, bu tür araçlar ile hayvan ve araç sahiplerinin kontrolünde toprak yollarda, topluca ailelerin eşyalarını düzenli bir şekilde taşıma işlemi olduğu anlaşılacaktır. Yeni evlenenler, eşyalarını öküz arabaları, at arabaları veya deve kervanları sayesinde taşıyarak, bu tür faaliyetleri yapmaktaydı. Fakat günümüzde Anadolu taşımacılık faaliyetleri kadar modern taşımacılık faaliyetleri yapılmamaktaydı. Eskiden herkes eşyasını kendisi toplar, yüklemesini kendi yapar, tüm kurulumlarını kendi imkânlarıyla yerine getirirdi. Fakat günümüzde Anadolu nakliyat eşya sahiplerinin eli değmeden bütün eşyalarını, eski evden alınarak yeni yaşam alanlarına sorunsuzca taşıma işlemini yapmaktadır.

Evden Eve Nakliyat Firmaları

Evden eve nakliyat firmaları, eski usullerden bugünkü modern taşımacılık sistemine geçinceye kadar, birçok sistemler deneyerek, en uygun taşıma şekli olarak evden eve nakliyat nedir? Sorusuna yanıt bulmuşlardır. Özellikle günümüzde faaliyetleri ile göz dolduran, Anadolu nakliye eşyalarınızı evden eve taşıma konusunda modern usulleri kullanarak, hizmet vermektedir. Yakın zamana kadar nakliyat firmaları belirli bir noktada bekleyerek, eşya sahiplerinin kendilerini bulmaları ve eşyalarını açık kasa araçlara kendileri yükleme koşulu ile evden eve taşımacılık faaliyeti sürdürmekteydi. Günümüzde bakıldığında Anadolu Transport ev eşyalarını topyekûn kapalı araçlar ile emniyetli bir şekilde taşıma işlemini yapmaktadır. Ayrıca eşya asansörleri kullanılarak, daha seri çalışmalar ortaya çıkartmaktadır.

Ev eşyalarının daha önceki şartlarda taşınma şekillerine göre evden eve nakliyat nedir? Diye düşünülecek olursa, arasında çok büyük farklılıklar olduğu görülecektir. Tarihçesi bakımından geçiş aşamaları incelenecek olursa;

 • İnsan gücü ile yakın mesafeye ev eşyası taşıma
 • Hayvanların çektiği önce iki tekerlekli sonra dört tekerlekli araçlar ile ev eşyası taşıma
 • Deve kervanları ile ev eşyası taşıma
 • İlk motorlu araç kullanımı ile birlikte araç kasalarında ev eşyası taşıma
 • Modern yapılı kamyonların ortaya çıkması ile açık tip kasalarda ev eşyası taşıma
 • Kapalı kabinli kamyon kasalarında eşya sahiplerinin kendi çabaları ile ev eşyası taşıma

Günümüzde Anadolu evden eve taşımacılık faaliyetlerinde olduğu gibi eşya sahiplerini yormadan eşya asansörleri ile kapalı kasa araçlarda daha emniyetli ev eşyası taşıma sistemine ayak uydurulmuştur.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden eve nakliyat fiyatları birçok değerlendirme sonucunda farklılık göstermektedir. Bu konuda belirleyici olan eşyaların taşınma şeklidir. Eğer evden eve nakliyat ne demek olduğu tam olarak anlaşılmamış ise eski usullerdeki gibi zahmetli ve zaman alıcı işlerin devam ettiği görülecektir.

Evden eve nakliyat: Bir ev içerisinde bulunan tüm eşyaların nakliyat firması tarafından, günümüzde Anadolu Transport faaliyetlerinde olduğu gibi, tamamen firma kontrolünde taşınma işlemidir. Bu işlemi yaparken kullanılan malzemeler;

 • Paketleme ve sarma için ambalaj malzemeleri
 • Mobilyaların demonte işlemleri için gerekli alet edevat
 • Ev taşıma için gerekli taşıyıcı eleman
 • Mobil eşya asansörü
 • Kapalı kasa iç dizaynı özel tasarlanmış modern bir araç
 • Konusunda uzman ekspertiz elemanı
 • Sigorta elemanı olarak ekip çalışmasının yapılmış olması gerekir.

Evden Eve Nakliyat Araçları

Evden eve nakliyat araçları her gün daha modern hale getirilerek, eşyaların güvenli bir şekilde taşınması gerekli tedbirler alınmaktadır. Bu konuda en detaylı çalışmaları Anadolu taşımacılık şirket bünyesinde bulunan, modern araçları ile seri bir şekilde yapmaktadır. Taşıma işlemleri yapılırken, Anadolu Transport, her geçen gün müşteri memnuniyetini en uygun programlar yardımı ile değerlendirmeye almaktadır. Güncel olarak kullanılan CRM müşteri analiz programını kullanarak, doğru müşteri tercihleri yapmaktadır. Bu sayede hizmet kalitesini gün geçtikçe yükselterek, ev eşyası taşıma konusunda sürekli ilerleme sağlamaktadır. Mesela ev eşyası taşıtmak isteyenlerin tüm elektronik eşyalarını eski evlerinden özenle söküm işlemleri yaparken, yeni yaşam alanlarında yapılması gereken tüm kurulumları ve ayarları yaparak, kullanıma hazır şekilde teslimatlar yapmaktadır. Birçok firma sadece taşınma işlemin yaparak kurulum ve ayar işlemlerinde ekstra teknik eleman ihtiyacına gerek duyarak, ek masrafla çıkmasına sebep olmaktadır. Fakat Anadolu Transport topyekûn faaliyet anlayışı içerisinde çalışmalar sergilemektedir. Bunun yanında en uygun ve en ucuz evden eve nakliyat fiyatları sunarak, yeni yaşam alanlarınızın güvenli bir şekilde kurulumuna destek sağlamaktadır.

Evden Eve Nakliye Şirketleri

Evden eve nakliye şirketleri içinde yer alan Anadolu evden eve nakliyat, her türlü ev ve ofis taşımacılığı konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Modern taşıma aletleri kullanarak, teslim aldığı malzemeleri en uzak mesafelere emniyetli şekilde götürerek, firma güvencesini gün geçtikçe üst basamaklara taşımaktadır. Eşya sahibi olan kişiler tarafından evden eve nakliyat nedir? Diye bir soru düşünülecek olursa, tamamen firma kontrolünde yapılan taşıma, paketleme, sarma, yükleme, istifleme, boşaltma, kurulum gibi tüm işlemleri tek elden yapılmasıdır. Bunu yaparken, eskiden olduğu gibi eşya sahipleri hamal ihtiyacına gerek duymadan, nakliyeciler sitesine giderek araç seçimi yapmadan, taşınma işlemini kolaylıkla yapabilmektedir. Bütün bu faaliyetleri Anadolu taşımacılık bünyesinde sahip olduğu taşıyıcı personelleri vasıtasıyla seri bir şekilde yapmaktadır. Bu faaliyetlerden yararlanan eşya sahipleri evden eve nakliyat nedir? Evden eve nakliyat ne demek? Konularında görsel olarak cevap alma fırsatı bulmaktadırlar.

Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Ev eşyası taşıma firmaları eşya asansörü kullanımı konusunda kolay yöntemleri kullanarak, daha seri eşya yükleme ve boşaltma işlemleri yapmaktadır. Bu alandaki en kaliteli hizmetler Anadolu nakliyat tarafından kesintisiz olarak verilmektedir. Müşteri hizmetleri ve diğer iletişim bilgileri kullanılarak, firmamız ile irtibata geçen müşterilerimiz, en uygun hizmeti alabilmek için iskelet bilgiler olarak kabul edilen;

 • Eşyaların bulunduğu adres ve gideceği yeni adres
 • Eşyaların bulunduğu kat ve indirilecek yeni kat yüksekliği
 • Eşyaların hacmi konusunda evin büyüklüğü hakkında kısaca bilgi

Verilmesi en uygun Anadolu evden eve taşımacılık fiyatlarının belirlenmesinde yeterli olacaktır. Bunun dışındaki ek hizmetler olarak; eşya sigortamla fiyatları, eşyaların yerinde muayenesi sırasında ücretsiz uygulanacak ekspertiz hizmeti sonucunda ortaya çıkacaktır.

Evden Eve Nakliyat Kuralları Nelerdir?

Öncelikle bu konuda bilinmesi gerek evden eve nakliyat nedir? Evden eve nakliyat nasıl yapılır? Evden eve nakliyat ne demek? Bu soruların cevaplanmış olması eşya sahipleri tarafından kafalarda hiçbir şekilde soru işareti kalmadan karar veriliş olması gerekir. Bu konudaki en detaylı çalışmaları, evden eve taşıma işinde uzman kuruluş olan Anadolu evden eve nakliyat müşterilerine gerekli bilgileri aktararak yapmaktadır. Öncelikle evden eve nakliyat firmasının sahip olması gereken en belirgin özellikleri

 • Yeterli miktarda taşıyıcı eleman
 • Yeterli miktarda teknik eleman
 • Yeterli miktarda paketleme elemanı
 • Yeterli miktarda eşya taşıyıcı eleman ve ekipman
 • Evden eve nakliyat sözleşmesi ve eşya sigortalama faaliyetini eksiksiz yerine getirme
 • Doğa koşullarına karşı eşyaları en iyi şekilde koruyacak modern kapalı kasa araçlara sahip olma
 • Yeterli miktarda ambalaj malzemesine sahip olması

Gerekmektedir. Bu alanda en iyi hizmeti veren Anadolu nakliyat ev taşıma konusunda kendi imkânları tam donanımlı kullanarak, evden eve taşınma işinde eşya sahiplerine kolaylıklar sunmaktadır.

Kaliteli Evden Eve Firmaları

Kaliteli evden eve nakliyat firmaları sahip oldukları özellikler sayesinde, müşteri memnuniyetlerini istedikleri ölçüde yükseltebileceklerini bildikleri için, profesyonel ev taşıma faaliyet alanına büyük önem vermektedirler. Bu alandaki hizmetleri ile sürekli tercih edilen Anadolu taşımacılık firması, evden eve nakliyat fiyatları konusunda, en adil uygulamaları yerine getirmektedir. Bunun yanında Anadolu evden eve taşımacılık esasları doğrultusunda, eşya asansörünü kullanılamadığı alanda profesyonel eşya taşıma elemanları olan kendi personellerini kullanarak, emniyetli bir şekilde araçlara yükleme ve boşaltma yapmaktadır. Bu konudaki hassasiyetini tüm yurtiçi Anadolu nakliye hizmetleri olarak, müşterilerine yaygın hizmet anlayışı çerçevesinde sunmaktadır. Bütün bu yapılan faaliyetler evden eve nakliyat nedir? Evden eve nakliyat ne demek? Aynı zamanda evden eve nakliyat tarihçesi konusunda açık ve net bilgiler sunmaktadır.

1 Yorum

 1. Fatih - 14 Mart 2018 - Reply

  Ne güzel Anlatmışım Üstad

Yorum Yapın

Your email address will not be published.