Yazın Evden Eve Taşınma da Altın Tavsiyeler

Yaz ayı bildiğimiz gibi ülkemizde, hemen hemen tüm bölgelerde sıcak ve bunaltıcıdır. O sıcakta, evden eve  taşınma ise zulum gibi gelir. Süreç uzar, sürece bağlı maliyetler de artabilir. Zaten zor bir iş olan taşınma çekilmez bir hal alır.

Bu yazımızda, Anadolu Transport olarak yazın evini taşımak zorunda olan okuyucularımız için altın değerinde tavsiyelerde bulunacağız. Unutmayın bu tavsiyeler yılların tecrübesi ve profesyonelliği ile oluşturulmuştur. Yakın bir zamanda gerçekleşen, evden eve taşıma hizmetimizi de örnek gösterelim istedik.

Pendik evden eve nakliyat. Tarih 12.07.2016

Müşterimizin iş yeri değişikliği sebebi ile Ataşehir’den Pendik’e taşınması icab ediyordu. Tavsiye üzerine Anadolu Transport’u aradılar. Bizlerde verdikleri adrese gittik. Müşteri taşınmak için ayırdığı süreyi tatil planı dolayısı ile kısa tutmak istiyordu. Bizde programımızı yapıp en kısa sürede kendilerine bildirdik.

Yaptığımız planda taşınma günü hava sıcaklığı, trafik durumu, taşıma hizmeti verecek arkadaşların sayısı gibi detayları paylaştığımızda, bundan çok etkilendiklerini söylediler. Fakat bu bizim işimiz ve her detayı düşünmek zorundaydık.

Şimdi liste halinde bu detayları sıralayalım;

 • Hava Durumu: Evden eve nakliyat için hava durumu atlanılmaması gereken bir detaydır.  Evden eve taşınma  gerçekleşeceği gün, hava durumuna göre, nakliyatın gerçekleşeceği saati seçmeniz gerekir.
 • Trafik Durumu: Taşınma için tanımlanan saatler içerisinde nakliyat aracının trafikte geçireceği saat tabiki trafik yogunluğuna bağlı olarak değişecektir. Yogun trafik planladığınız zamanın gerisine düşmenize sebep olabilir.
 • Gün Işığı Durumu: Sabah erken saatlerde başanılan birçok taşıma işi, komşuların rahatsız olmasına sebebiyet veriyorsa, ev sahibi tarafından hiç hoş olmayan anlar yaşayamasına, tabi nakliyat firmasının da zor durumda kalmasına neden olur. Buda işi daha yavaş ve sessiz yapmanız gerekliliğini ortaya çıkarır. Taşınma ne kadar yavaş gerçekleşir ise akşam karanlığına kalırsınız. Gün ışığından en fazla verimle yararlanmanız gerekir.
 • Isı ve Nem Durumu: Taşınacak eşyaları yogun sıcakta zarar görmemesi için paketleme öncesi gruplara ayrılması, özelliklerine göre de uygun ambalaj ile sarılması gerekmektedir.
 • Taşınacak Malzeme Durumu: Nakliyatı yapılacak malzemelerin birbirlerine koku, renk ve iz bırakma gibi risklere göre gruplar halinde paletlenmeli ve araça yerleştirilmelidirler.

2 Yorumlar

 1. Malatya evden eve nakliyat - 13 Mayıs 2018 - Reply

  Hizmetlerinizde başarılar dilerim.
  http://www.malatyadostlarnakliyat.com

  • fatih - 17 Mayıs 2018 - Reply

   Yorumunuz Tşk Ederim Normalde Url Geçen Yorumları Onaylamıyorum Ancak Bu İstisna Olsun Sizede Başarılar Dilerim

Yorum Yapın

Your email address will not be published.