Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat İnsanoğlu var olduğundan beri, ihtiyaçlarını karşılamak için yeni kavramlar üretmiş ve yeni icatlara imza atmıştır. İnsanoğlunun ihtiyaçlarından meydana gelen bu icatlar ve kavramlar zamanla gelişmiş ve son halini almıştır. Evden eve nakliyat hakkında bilgi vermeden önce nakliyenin doğuşu ve tarihi hakkında kısa bir bilgi vermek doğru olacaktır.

Taşıma kavramı ilk olarak yerleşik yaşama geçildiğinde hayat buldu. İnsanların ürettikleri malları bir yerden bir yere nakletme ihtiyacı böylelikle karşılanmış oluyordu.
Eski zamanlarda hayvan bazlı taşıma ile başlayan nakliyecilik günümüzde daha modern yöntemlerle varlığını sürdürmeye devam ediyor.
İ.Ö. 5000 tarihinde insanoğlu hayvanlar ile taşımacılık serüvenine başladı. Bu tarihlerde daha çok tarımdan elde edilen ürünler ve bazı hayvanlar nakliyeye konu olmuştur.
Eski çağlarda taşımacılıkta; düz ovalar ve patikalarda atlardan ve öküzlerden, dağlık alanlarda ise katılardan yararlanılmıştır.
Evden Eve Nakliyat Nedir?
Aslında bu kavramın ne anlama geldiği net bir şekilde ortaya koyulmamıştır. Nakliye kavramı genel bir biçimde ele alınmıştır. Ancak evden eve nakliyat kavramı için yaklaşık bir tanım yapılabilir.
Taşınma ihtiyacının karşılanması amacıyla müstakil ya da apartman dairelerindeki her türlü eşyanın, bir yerden bir yere nakledilmesi gibi yaklaşık bir tanım yapmak mümkündür.
Evden Eve Nakliyat Aşamaları
Nakliye kavramının gelişmesi ile birlikte bir sistem oluşmuş ve bu sisteme göre taşımacılık işlemleri daha verimli ve daha kolay bir şekilde yapılabilmiştir. Evden eve nakliyat aşamalarını:
1) Paketleme ve Demontaj işlemleri,
2) Paketleme yapılan eşyaların nakil vasıtasına yerleştirilmesi,
3) Daha önceden belirlenen adrese eşyaların nakledilmesi,
4) Taşınan eşyaların montajı ve istenilen yerlere yerleştirilmesi
Olarak sıralayabiliriz.
Evden Eve Nakliyat Maliyetleri
Yukarıda maddeler halinde sıralanan tüm hizmetleri nakliye firmaları vermektedir. Günümüzde tüm bu işlemlere ilave olarak depolama hizmeti sunan firmalar da vardır.
Depolama hizmeti birçok kişi için büyük bir kolaylık sağlar. Belirli bir zaman aralığında eşyaların taşınması durumunda, firmaların müşterilerine sunduğu depolama hizmetinden yararlanılır.
Evden eve nakliyat hizmetlerinde ayrıca araçlara monte edilen asansörler sayesinde taşımacılık hiç olmadığı kadar kolaylaşmıştır.
Tüm hizmetlerin firmalar nezdinde bir maliyeti vardır. Kısaca belirtmek gerekirse;
1) %38 İşçilik,
2) %51 Yakıt,
3) %11 Paketlemede kullanılan sarf malzemeler
Olmak üzere 3 madde halinde maliyetleri sıralayabiliriz. Ancak bu maliyetler şehirlerarası ve şehir içinde farklılık göstermektedir. Yukarıda sıralanan maddeler maliyetlerin ortalama olarak gösterilmesidir.
Şehir içinde yapılan taşımacılık daha kolay olduğundan maliyetler biraz daha düşüktür. Şehirlerarasında ise yolun uzunluğuna bağlı olarak maliyetler biraz yüksektir. Firmaların sunmuş olduğu ilave hizmetlere bağlı olarak da maliyetlerde farklılıkları gözlemlemek mümkündür.
Nakliye Firmaları Tarafından Sunulan Hizmetler
Taşımacılıkta son teknolojilerin kullanılması daha çok, endüstriyel malzemelerin taşınmasında ve özel malzemelerin taşınmasında görülmektedir.
Evden eve nakliyat firmalarının genel olarak verdiği hizmetler aynıdır. Ancak bazı firmalar daha profesyonel olarak olaya yaklaşmaktadır.
Son zamanlarda birçok firmanın asansörlü taşımacılığa yöneldiği görülmektedir. Başta da belirttiğimiz gibi asansörlü taşımacılıkta bir ihtiyaçtan doğmuştur.
Günümüzde yüksek katlı binaların çoğalması ve bu binalarda oturan insanların taşınma ihtiyaçlarının çözümü için asansörlü taşımacılık hizmeti doğmuştur.
Asansörlü taşımacılık hizmetinden önce dar olan bazı apartman koridorlarında eşyaların zarar görmesi kaçınılmazdı.
Asansörlü taşımacılığın yanı sıra firmaların sunduğu bir başka hizmette depolama hizmetidir. Depolama hizmetinde ise eşyaların belirli bir tarihe kadar, firmalara ait olan depolarda bekletilmesi söz konusudur.
Firmaların sunduğu hizmetlerden bir tanesi de fizibilitedir. Fizibilite yönteminden önce firmalar telefon ile müşterilerine ortalama bir fiyat belirliyorlardı. Bu durum çoğu zaman müşteri memnuniyetinin sağlanamaması ile sonuçlanıyordu.
Fizibilite yönteminde ise firma yetkilisi, eşyası taşınacak olan kişiden randevu talep eder. Eşyaların taşınacağı eve gelen firma yetkilisi; taşınacak eşyaların miktarını, eşyaların kaçıncı kattan taşınacağını, kaçıncı kata taşınacağını ve binanın bulunduğu konumu analiz eder. Çıkan sonuca göre ise bir fiyat belirlenir.
Böylelikle belirlenen fiyattan hem müşteri memnun kalır, hem de firma.
Paketleme hizmeti her firmanın verdiği hizmetlerden bir tanesidir. Burada amaç eşyaların taşınma esnasında zarar görmemesidir. Günümüzde köpük, battaniye ve karton olmak üzere bazı paketleme malzemeleri eşyaların korunmasını sağlamaktadır.
Bazı firmalar müşterilerine onarım hizmeti de sağlar. Tamir edilebilecek düzeyde olan eşyaların tamir edilmesi, müşteriler üzerinde olumlu bir etki bırakır.
Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılmalı?
Taşınacak olan eşyaların demontajı ve paketlemesi ile nakliye işlemi başlamaktadır. Asansörlü taşıma ile nakliye işlemi yapılıyorsa, öncelikle asansör platformunun konumlandırılacağı pencere sökülür. Burada amaç, eşyaların rahat bir şekilde asansöre yüklenmesidir. Evden eve nakliyat işlemlerinden bir tanesi de paketlenen eşyaların, nakliye aracına yüklenmesidir.
Nakliye aracının büyüklüğü, önceden fizibilite yöntemi ile eşyaların sayısına ve büyüklüğüne göre belirlenir.
Eşyalar nakliye aracına yerleştirildikten sonra, belirlenen adrese doğru yola çıkar. Eşyaların taşınacağı adresin konumu ve durumu kadar, nakledilecek eşyaların gideceği adresin de konumu ve durumu önemlidir.
Hedef adreste bulunan dairede yüksek bir katta bulunuyorsa, eşyalar araçtan indirilmeden önce uygun olan cepheden eşyaların taşınacağı genişlikte bir alan oluşturulmalıdır.
Hedef daireye eşyalar taşındıktan sonra ise daha önceden demontajı yapılan eşyaların montajı yapılmalıdır.
Günümüzde birçok firma eşyaları taşıdıktan sonra müşterilerinin isteğine bağlı olarak eşyaları belirlenen yerlerine yerleştirirler.
Bu sayede müşterilerin üzerinde taşıma yükünün büyük bir çoğunluğu alınmış olur.
Eşyaların nakliye firmalarına ait olan depolarda bekletilmesi işlemi de verilen hizmetlerden bir tanesidir.
Bazı firmaların kendilerine ait olan geniş depoları bulunur. Depolarda bulunan uygun genişlikteki raflarda eşyalar istiflenir ve sınıflandırılır. Sınıflandırılan eşyalarda herhangi bir karışıklığa yer verilmemesi için etiketleme işlemi yapılmalıdır.
Müşteriler eşyalarının depolarda bekletildiği süre içerisinde, eşyalarının durumu ile ilgili bilgi talep edebilirler. Bu durumda firmalar düzenli olarak eşyaların durumu ile ilgili müşterilerini bilgilendirmelidirler.
Evden Eve Nakliyat Şehirlerarası Taşımacılık
Şehir içinde taşıma daha az maliyetli ve nispeten daha kolay olmaktadır. Şehirlerarası nakliye işlemlerinde ise bazı riskler mevcuttur. Ancak firmanın profesyonel olması ile birlikte bu riskler en aza indirilebilir.
Şehirlerarası taşımacılıkta yol durumunun tespit edilmesi önemlidir. Genel olarak eşyaların belirlenen adrese hızlı bir şekilde nakliyesinin yapılması gerekir.
Ayrıca hava durumunun da tespit edilmesi, olumsuz hava koşullarında eşya taşıma işleminin ertelenmesi gerekir.
Evden Eve Nakliyat Personel Seçimi ve Verilen Eğitimler
Nakliye işlemlerinde gerekli olan ekipmanların kullanılması önemli olduğu kadar, personel seçimi de önemlidir.
Nakliye işlemi yapacak olan personelin gerekli olan hizmet içi eğitimi almış olması gerekir. Evden eve nakliyat işlemini gerçekleştirecek olan personelin eşyalar ve eşyaların nasıl taşınmaları konularında da bilgi sahibi olmaları gerekir.
Evden Eve Nakliyat Hakkında Bazı İpuçları
Taşınacak eşyaları müşteri paketlediği zaman, firmalar tarafından indirim sağlanır. Böylelikle müşteri açısından taşıma maliyeti biraz daha azalmış olur.
Müşterinin fizibilite çalışmasını mutlaka yaptırması gereklidir. Oda sayısı, taşınacak eşyaların miktarı ve taşınacak olan mesafeye göre firmalar personel sayısını ve nakliye aracını belirlerler.
Evden eve nakliyat hakkında bilinmesi gereken konulardan bir tanesi de taşınma zamanıdır. Birçok kişi taşınmak için en ideal zamanın, hafta sonu olduğunu düşünür. Ancak hafta sonları birçok nakliye firması yoğun bir şekilde çalışır. Nakliye firmalarının birçoğu için en ideal zaman; Salı, Çarşamba ve Perşembe günleridir.
Birçok nakliye firması, taşınması riskli olan eşyalar hakkında müşterilerinden bilgi isterler. Para kasası, piyano ve canlı hayvanlar bunlardan bazılarıdır.
Bazı müşteriler nakliye firmalarından görevleri olmayan işleri isteyebilirler. Bu açıdan nakliye firmalarının neleri yapıp, neleri yapmadığının tespit edilmesi gerekir. Duvar tadilatı, klima ve benzeri cihazların sökümü ve temizlik işlemlerini nakliye firmaları yapmazlar.
Birçok firma açısından taşınma süresi ortalama olarak 4 saat gibi bir zaman almaktadır. Bu süreye montaj ve demontaj işlemleri de dahildir. Kısıtlı bir süre çalıştıkları yerden izin alan müşteriler bu süreyi göz önünde bulundurmalıdır.
Nakliye aracının eşya taşınacak olan alana yanaşma durumu da, eşya taşınması açısından önemli bir durumdur. Bazı durumlarda dar sokaklara geniş olan nakliye araçları giremeyebilir.
Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi
Müşteri açısından firma seçimi önemlidir. Bilindiği üzere nakliye üzerine çalışan birçok firma piyasada mevcuttur. Her firmanın sunduğu hizmetler, birbirinden farklıdır.
Burada önemli olan firmaların iş anlayışları ve sundukları hizmete olan yaklaşımlarıdır. Ayrıca nakliye firmalarında görev yapan personellerin de profesyonel bir anlayış sergilemeleri gereklidir.
Görev yapan personelin ayrıca gerekli eğitimleri almış olması gerekir.
Nakliye firmalarının kullanmış olduğu ekipmanlar ve teknolojik imkanlar da bir başka önemli konudur. Firmaların bu unsurları kullanması, müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için gereklidir.

Asansörlü Nakliyat

Asansörlü taşıma Bursa – Asansörlü taşıma nedir? – Anadolu Transport

Asansörlü taşıma son zamanlarda, birçok nakliye firmasının tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi haline geldi. bunun nedeni, müşterilerin bu hizmetten memnun olmaları ve eşya taşımanın, bu yöntem sayesinde daha kolay olmasıdır. Asansörlü taşıma Bursa ilinde olduğu gibi diğer illerde de başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Asansörlü taşıma Bursa – Asansörlü taşıma avantajları

18 mt yüksekliğe kadar olan dairelerde asansörlü taşıma yapılabilir. Asansörlü taşıma hizmetinin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi güvenli ve hızlı olmasıdır. Bina koridorlarının dar olmasından dolayı, birçok eşya taşınamamaktadır.

Asansörlü taşıma Bursa ilinde ya da diğer illerde de aynı mantıkla işlemektedir. Ayrıca taşıma işinin gerçekleştiren personelin kaza riskinin de en aza indirgenmesinde etkili bir yöntemdir.

Asansörlü taşıma aynı zamanda taşıma işleminin daha kısa bir sürede bitmesini sağlar.

Asansörlü taşıma aracı

Nakliye aracı ile asansörün bağlı olduğu araç farklıdır. Yani taşıma işlemi için iki adet araç kullanılır. Asansörün bağlı olduğu araç yüksek katta olan daireden ya da ofisten eşyaların platforma yüklenmesi amacıyla kullanılır.

Platforma yüklenen eşyalar daha sonrasında, nakliye aracına yerleştirilir. Asansör platformunun olduğu araç ile nakliye aracı arka arkaya olacak şekilde yerleştirilir.

Platform ile nakliye aracının arka bölümünün mümkün olduğunca yakın olması gerekir. Böylelikle çok kısa bir mesafeden eşyaları araca yerleştirmek, daha kolay olacaktır.

Asansörlü ev taşıma Bursa

Asansörlü nakliye araçlarımız ve eşya taşıma için kullandığımız nakliye araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Asansörlü taşıma Bursa ilinde yıllardan bu yana faaliyet gösteriyoruz. Yüzlerce müşteriye verdiğimiz kaliteli hizmetler sayesinde giderek büyüdük ve bugünkü halimizi aldık.

Sizlerden aldığımız güç ile gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz. Sürekli olarak kendimizi yeniliyor ve sürekli olarak gelişiyoruz. Hizmet kalitemizi yükseltmek adına son teknoloji olan yenilikleri takip ediyoruz.

Anadolu Transport olarak çalışanlarımızın ve müşterilerimizin bizim için önemi çok büyüktür. Bu anlayışla hem yaptığımız işe yatırım yapıyor, hem de çalışanlarımıza yatırım yapıyoruz.

Başarılarımızı; www.anadolutransport.com sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca her türlü görüş ve isteklerinizi bize bu adresten ulaştırabilirsiniz.

Büro Ofis nakliyat

Ofis ya da büro taşımacılığı, ev taşımacılığından farklı bir konudur. Ofis büro nakliyat, bazı kritlerlerin yerine getirilmesi ve bazı ön hazırlıkların yapılması ile mümkündür.
Genel olarak birçok ofiste arşiv ve evrak bölümü bulunur. Arşivleri ve evrakları taşıyan dolapların öncelikle sökülmesi gerekir. Ayrıca arşivde bulunan evraklarında ayrı kutulara yerleştirilmesi ve üzerlerine, evraklar ile ilgili kısa bilgilerin yazılması gerekir.
Ofis taşımacılığında öncelikli olarak ne kadar eşya taşınacağının tespit edilmesi gerekir. Belirlenen bir tarihte, eşyaların tespiti için eksper hazır bulunur ve eşyaların tam bir listesi çıkartılır.
Eğer taşımaya konu olan değerli bir eşya varsa örneğin para kasası gibi, bu gibi değerli eşyalara refakat edecek ve taşıma işlemini talep edecek firmanın görevlendirdiği bir personelin de hazır bulunması gerekir.
Ofis büro nakliyat – Büro ofis taşımacılığı
Ofis malzemelerinin taşınmasında mutlaka etkili bir planlama ve sistemli bir yol izlenmesi gerekir. Ofis büro nakliyat, her ne kadar birçok kişiye dışarıdan kolay gelse de, plansız yapıldığı takdirde karışıklığa neden olabilir.
Ayrıca taşınma sırasında gizlilik prensibine uyulması gerekir. Bazı ofis evraklarının gizlilik barındırıyor olmasından dolayı, taşınması daha da önemli bir hale gelmektedir.
Ekspertizin yapmış olduğu tespit işleminden sonra, taşınma programı hazırlanır. Bu program, taşınacak eşyanın niteliğine göre değişkenlik gösterir.
Tüm eşyalar ve eşyaların taşınacağı yerler karışıklık olmaması için numaralandırılır. Her eşya olması gereken yere bu yöntem sayesinde taşınmış olur.
Tüm ofislerin ana malzemelerinden olan dosya ve klasörler, özenle kutulanır ve kutuların üzerine numaralandırma yapılır.
Daha büyük bir organizasyon yapısına sahip olan ofislerde ise departman ayrımı yapılmalıdır. Yani eşyalar hangi departmandan alınmış ise ona göre departman ismi ve numaralandırma şeklinde bir işaretleme yapılmalıdır.
Bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlar için de durum aynıdır. Ancak bu tür eşyaların paketlenmesi, diğerlerinden farklı olmalıdır. İyi bir şekilde muhafaza edilmeleri gerekir. Bunun nedeni ise araç içerisindeki sarsıntıdan etkilenmemeleridir.
Ofis büro nakliyat işlemlerinde tüm bu anlattıklarımıza ilave olarak, personelinde daha öncesinden bu işlerle ilgili deneyiminin bulunması gerekir.

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirlerarası nakliyat hizmetinde bulunmak büyük bir başarı ve çaba gerektirir. Bu nedenle taşımacılık işleri konusunda uzman olmak gerekir. Çünkü yollar uzun ve yorucu olduğundan dolayı kaza riskleri de fazla olabileceğinden nakliyat hizmetinde bulunurken her türlü bilgiye ve yol durumuna sahip olmak gerekir. İşte yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde her türlü nakliyat işlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren şehirlerarası nakliyat firmamız, Türkiye’nin dört bir yanına nakliyat hizmeti sunmaktadır. Kaliteden asla ödün vermeyerek taşımacılık işlerini dört dörtlük bir şekilde yapmaya devam eden firmamız, şu ana kadar yapmış olduğu nakliyat işlerinde herhangi bir aksaklığın meydana gelmesine fırsat vermemiştir. Ekiplerimizi ileri görüşlü odluları için gerekli önlemleri önceden alarak olası bir durumun oluşmasına fırsat vermemektedirler.

Şehirler Arası Taşımacılıkta Müşteri Memnuniyeti

Lider firmalar arasında yer alarak taşıma işlerini özenle gerçekleştiren firmamız, ekiplerimizi bulunduğunuz adrese yönlendiriyor. Gerekli çalışmaları başlatan ekiplerimiz, yapılan incelemelerin ardından sizleri firmamıza yönlendirmektedir. Firmamız da ücret konusunda anlaşabilmeniz için sizlere en ideal hizmeti sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti kazanmak için dört dörtlük hizmet sunuyor ve hizmetlerimizden asala ödün vermiyoruz. Güvenilir taşımacılığın adres noktası olan şehirlerarası nakliyat hizmeti sayesinde taşımacılık işlerini en üst seviyeye çıkararak sizlere zamandan tasarruf ettiriyoruz. Bu sayede taşıma sorununuz olmadan ve gönlünüz rahat bir şekilde firmamıza güvenerek yarım kalan işlerinize devam edebilirsiniz.

Şehirler Arası Nakliyatta Sunulan Hizmetler

Şehirlerarası nakliyat olarak siz değerli müşterilerimize birden fazla teklif sunuyoruz. Tekliflerimizden bütçenize uygun olanı seçerek firmamızdan taşımacılık hakkında daha fazla bilgi almanız için sizlere günün 24 saati hizmet sunuyoruz. Ayrıca kolay ödeme seçeneklerimiz de mevcut olduğu için fazla masraf yapmadan ve zor durumda kalmadan ödemelerinizi gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz. Taşımacılık sırasında profesyonel hizmeti sunduğumuz için eşyalarınız toplarken 1. Sınıf malzemeler kullanıyoruz. Böylece eşyalarınızı depolama, kolileme gibi yöntemlerle güvence altına alıyor ve kırılmasını, hasar görmesini önlüyoruz. Sizler için sunmuş olduğumuz hizmetler arasında,

· Öncelikle alanlarında uzman ekiplerimizle ve şoförlerimizle hizmet veriyoruz.

· 7/24 sorunsuz bir şekilde taşımacılık hizmetinde bulunuyoruz.

· Lider firmalar arasında yer aldığımız için işimizi severek yapıyoruz.

· Kolileme, paketleme gibi işlerde en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz.

· İstenilen adrese kısa sürede ulaşmaya çalışarak sizlere daha fazla zaman kazandırıyoruz.

· Uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle hizmet sunuyoruz.

· Her türlü taşımacılık hizmetinde detaylı bilgileri sahip olduğumuz için, hangi işin ne zaman yapılması gerektiğini iyi bilecek şekilde hizmet sunuyoruz.

· Taşımacılıkta son noktaya gelinceye dek sizlere garantili hizmet sunmaya devam ediyoruz.

· Eşyalarınızı hasar, kırılma gibi durumlara karşı sigortalıyoruz.

· En uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleriyle hizmet sunuyoruz.

· Bulunduğunuz adrese gelerek detaylı çalışmaları yaptıktan sonra taşıma işlerine başlıyoruz.

Asansörlü Taşımacılık Hizmeti

Şehirlerarası nakliyat olarak sizler daha hızlı bir şekilde hizmet vermek ve sizlere daha fazla zaman kazandırmak için taşımacılık işlerinde asansörlü taşımacılık hizmetini sunuyoruz. Asansörlü taşımacılık işlerinde eviniz veya taşınacak eşyalar kaçıncı katta olursa olsun bu hizmetimiz sayesinde eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde taşıyoruz. Eşyalarınızı taşıdıktan sonra sizleri rahat ettirmek ve konforlu bir evde yaşamanız için eşyalarınızı özenle yerleştirerek sizlere en güzel hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle firmamız nakliyat alanında en çok tercih edilen firmalar arasında yer almıştır.

Depolama Hizmeti

Taşımacılık işlerinin yanısıra yoğun iş telaşı nedeniyle bir yerlere gitmeniz sonucu eşyalarınızı teslim etmeniz için depolama hizmeti de sunuyoruz. Depolama hizmetlerimiz sayesinde artık eşyalarınıza herhangi bir zarar gelme korkusu olmadan istediğiniz yere gitmeniz için sizlere hizmet veriyoruz. Depolama esnasında eşyalarınızı özel malzemeler kullanarak saklıyoruz. Herhangi bir nem gibi olasılığa karşı önlemlerimizi aldığımız için geri döndüğünüzde eşyalarınızı verdiğiniz gibi göreceksiniz. Garantili hizmet sunduğumuz için depolama esnasında paketleme gibi işleri özenle yapıyoruz.

Şehir İçi Nakliyat

Şehir içi nakliye Bursa – Anadolu Transport

Taşınma işlemi genel olarak insanlar tarafından, yaz aylarında tercih edilir. Ayrıca insanlar en fazla şehir içi taşınma işlemini yapmaktadırlar. Şehir içi nakliye Bursa ilinde olduğu gibi, diğer illerde de aynı şekilde gerçekleşir.

Şehir içi nakliyat Müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi, taşınma işleminin ne kadar zaman alacağı ile ilgili oluyor. Bu konuda ne bir saat verilememekle birlikte genel olarak eşyaların sayısı ve hacimlerine göre ortalama bir cevap verilebilir.

Bazı durumlarda 2+1 dairelerde, 4+1 dairelerden fazla eşya olabilir. Bazı dairelerde ise ağır eşyaların sayısı fazla olabilir. Tüm bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki şehir içinde taşınma işlemi ortalama olarak 5 saat gibi bir zaman almaktadır.

Şehir içi nakliyat en çok yaz aylarında gerçekleşir. Türkiye ortalamasına bakıldığında, şehirlerarası taşınmadan daha fazla, şehir içi taşınma işlemi gerçekleşmektedir.

Şehir içi evden eve nakliyat

Şehir içi taşınmalarda hız, hem müşteri açısından, hem de firma açısından önemlidir. Taşınma işlemi başlamadan önce uzman bir ekspertiz, firma tarafından taşınılacak eve gönderilir. Burada eşya ve oda sayısı tespit edilir ve ortalama bir zaman aralığı ortaya çıkar. Şehir içi nakliye Bursa ilinin özelliklerine göre değişkenlik gösterebildiği gibi, diğer illerde de değişkenlik gösterebilir.

Şehir içi evden eve nakliyatın ilk aşaması, eşyaların demontesi ve paketlenmesidir. Daha sonra hazırlanan eşyalar, araca yüklenir. Sonrasında ise eşyalar yeni yerine ulaştırılır ve burada birleştirme işlemi yapılır.

Bazı durumlarda müşteri kendisi eşyaları yerleştirmek ister. Bazı durumlarda ise bu işi personelden isteyebilir.

Müşterinin talebine göre eşyalar firmalara ait depolarda belirli bir süre bekletilebilir. Genelde bu durum ofis eşyalarında gözlemlenmektedir.
Ofis taşımalarında durum, ev taşınmalarında olduğu gibidir. Küçük ayrıntıların dışında, yukarıda anlattığımız gibi işlemler sırayla yerine getirilir.

Ayrıca taşınacak olan tüm eşyalar firma tarafından sigortalanır.

Taşınacak eşyaların hacmine göre ise uygun araç temin edilir. Eğer eşyaların taşınacağı bina koridorları dar ise asansör aparatının bulunduğu araçlar da nakliye araçları ile birlikte hazır bulundurulur.

Eşya Paketleme

Öncelikle eşyalarınızın her biri manevi açıdan öneme sahiptir. Kimi zaman evinize gelen misafirlerinize bile eşyalarınıza zarar gelmemesi için uyarıda bulunursunuz. Firmamız eşyalarınıza en az sizin kadar değer verir. Güvenli bir taşımacılık süreci başlamadan önce eşya paketleme işinde kullanacağı ambalaj malzemelerinin seçimini doğru yapar. Eşyalarınızın paketlemesinde kullandığımız tüm malzemeler birinci sınıf kaliteye sahiptir. Ambalajın yapışkan olması sebebiyle iz kalacağından korkuyorsanız bu firmamızın malzemelerinde neredeyse mümkün değildir.

Genellikle streç film ve kullanarak eşyalarınızın yırtılma riskini ortadan kaldırabiliriz. Ambalajından emin olmadığımız hiçbir mobilyanızın araca yükleme işlemi gerçekleştirilmez. İşinin ehli ve belli bir deneyime ulaşmış çalışanlarımız ile size sunduğumuz taşımacılığa hayran kalırsınız. Firmamıza eşyalarınızı paketlemek için zamanınızın olmadığını söylemeniz yeterlidir. Bu durumda çalışan sayımızı arttırarak aynı gün içinde eşya paketleme, taşıma ve montaj işlerinizi çözüme kavuştururuz.

Firmamızdan hizmet almaya karar verdiğinizde firmamızın ön görüşmeye ihtiyacı vardır. Tüm işler firmamızda belli bir kural ve plan çerçevesinde ilerler. Böylelikle işimizde profesyonel olduğumuzu daha iyi anlarsınız. Daha önce kötü bir taşımacılık deneyimi yaşadıysanız tüm firmaların bu şekilde hizmet verdiğini düşünürsünüz. Firmamız nakliye firmaları arasında en iyisi olmayı başarmış hedeflediği kitleye ulaşmış işinde profesyonel olan bir firmadır. Resmi web sitemizde yer alan hizmet bilgileri ve görselleri karar vermeniz konusunda sizi ikna etmeye yetecektir. Aynı zamanda firmamızın hizmetleri ve ücret politikası hakkında da detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Neden Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Birçok firmaya göre bir hayli geniş olan hizmet yelpazemiz müşterilerimizden tam not almaktadır. Eşya paketleme konusunda kendini geliştirmiş firmamız kısa süre içerisinde hızlı çalışanlarımız ile mükemmel bir taşımacılık hizmeti sunar. Kullandığımız tüm ambalaj malzemelerimizin temizliğinden emin olabilirsiniz. Ambalaj malzemesi olarak kullandığımız malzemelerin tamamı yurtdışından ithaldir. Kaliteli ekipman, donanımlı araçlar ve deneyimli çalışanlarımız ile müşterilerimize sunduğumuz kaliteli taşımacılık sektörde her geçen firmamızı devleştirmektedir. Birçok firmaya göre daha kurumsal hizmet veriyor olmamız da her daim firmamızı tercih edilen firma konumuna getirmektedir

Mobilya Demonte

Yeni bir ev almaya cesaret edip eşyalarınızı nakliyat firmasına teslim etmeye kıyamıyorsanız bu sektörde hizmet veren firmamızın hizmetlerini detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Taşımacılık konusunda profesyonel hizmet sunan firmamız özellikle hizmetleri ve yeniliklere ayak uydurması ile bilinmektedir. Sürekli değişen teknolojiye ayak uydurmuş firmamızın kullandığı ekipmanlar, ambalaj malzemeleri ve donanımlı araçları ile güvenli bir taşıma hizmetini müşterilerimize sunmaktayız. Mobilya demonte konusunda uzman firmamıza gönül rahatlığı ile eşyalarınızı teslim edebilirsiniz. Hasarsız bir taşımacılığın adresi sektörde öncü firmamızdır. Özenle ve büyük bir titizlik ile yaptığımız taşımacılık tüm endişelerinizin yersiz olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Mobilya Demonte ve Montaj Hizmetimiz

Eşyalarınız evinizde kurulu bir vaziyette iken sökülüp tekrardan montaj yapılması konusunda endişeleriniz mutlaka olacaktır. Firmamız taşımacılık sektöründe hizmet verirken aynı zamanda demonte ve montaj hizmeti de vermektedir. Üstelik bu işlemlerin hiç biri için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Çalışanlarımızın tamamı bu konuda gerekli yetkiye sahip ve bilgili kişilerdir. Demonte edilen her mobilyanız streç film ile ambalajlandıktan sonra kalın kumaşlar ile sarılır. Böylelikle hasar olma ihtimali en aza indirilir. Hassas olan mobilyalarınız için de havalı naylon ile sarma işlemi yapılır. Bir ev oturma odası, salon takımı, yemek takımı, yatak odası ve çocuk odasından oluşur. Firmamız aynı gün içinde tüm bu takımların demonte işlerini gerçekleştirip, paketlemesini yapıp, araca yüklemesini ve taşınmasını yapabilir. Korunaklı bir şekilde taşımaya hazır eşyalarınız firmamız tarafından kısa bir sürede araca yüklenir. Eşyalarınızı taşıyacak donanımlı araçlarımızın temizliği de çok önem verdiğimiz konular arasındadır. Mobilya demonte işleminden geçen her eşyanız hijyen koşullarında taşınacağı için kirlenmesi mümkün değildir. Bunun dışında gar dolabınızda bulunan ütülü kıyafetlerinizin kırışmadan taşınmasını istiyorsanız donanımlı araçlarımızda askılıklarımız vardır. Ütüsü bozulmadan istediğiniz şekilde giysilerinizi teslimat noktanıza kadar taşıyabiliriz. İşini seven ve işinin hakkını veren çalışanlarımız ile geçireceğiniz 8 saatlik süreçte herhangi bir sorun olmayacağına emin olabilirsiniz. Hızlı ve güvenli taşımacılığın garantisini veren firmamız taşımacılık sorunlarınıza ekonomik çözümler sunarak sizi memnun etmeyi hedeflemektedir.

Parsiyel Taşımacılık

En Ekonomik Taşınma Sistemi Parsiyel Taşımacılık

En ekonomik taşınma sistemi parsiyel taşımacılık olmaktadır. Evden ve nakliyat sisteminde çoğu eşya sahibi, sadece kendi eşyalarının tek araca yüklenerek istediği noktadan, bir başka noktaya nakliye işleminin yapılmasını tercih etmektedir. Fakat asıl önemli olan, parsiyel taşımacılık avantajlarından faydalanarak taşınmaktır. Firmamız bu konuda tüm önlemleri alarak, müşterilerimizin eşyalarını en değerli emanetleri olarak taşımaktadır. Anlaşma safhasında bu yöntem ile sağlanacak avantajlar, müşterilerimize en uygun şekilde açıklanmaktadır. En uzak noktaya gidecek eşyalar aracın önünden itibaren istiflenerek her eşya itina ile taşınmaktadır.

Firmamız sadece geniş kapsamlı ev eşyalarını parsiyel taşımacılık yöntemi ile taşımakla kalmayıp, her türlü inşaat malzemesini veya ofis malzemelerini de, yurt çapında her noktaya parsiyel taşıma işlemini yapmaktadır. Elemanlarımızın titiz çalışması sayesinde yükleme ve boşaltma işlemleri itina ile yapılmaktadır. İstanbul içinde yapılan eşya taşınma işlemlerinde, kendi elemanlarımızı kullanarak eşya sahiplerine en kısa sürede teslimatlar yapılmaktadır. Araç yüklemeleri ve istiflemeleri parça eşyaların boyutlarına göre, uygun şekilde yapılarak, her türlü önlemler alınmaktadır.

Parça Eşya Teslimatlarında Karışıklık Olur mu?

Firmamızın yapmış olduğu nakliye ve taşımacılık işlemlerinde, bu güne kadar hiçbir sıkıntı yaşanmamıştır. Her geçen gün faaliyet alanımızdaki genişleme müşteri kitlemizin de genişlemesini sağlamaktadır. Yapılan işçilikler sonucunda alınan yorumlar, memnuniyet verici olmaktadır. Eşyaların teslim alınması sırasında oluşturulan chek listeler ile her müşterimizin eşyasına numara verilmektedir. Ayrı eşyaların araç içine istiflenmesinde gösterilen özen sayesinde, tüm detaylar göz önünde tutulmaktadır. Her ayrı noktaya yapılan teslimatlar da taraflar arasında listeler karşılıklı onaylanarak, teslimat işlemleri bitirilmektedir. Bu sayede eşya karışıklığı veya kaybı asla oluşmamaktadır.

Parsiyel Taşımacılık Faydaları Nelerdir?

Firmamızın titizlikle yerine getirdiği parsiyel taşımacılık, müşterilerimiz menfaatine olan bir faaliyet olmaktadır. Bu sayede;

Tek eşya nakliyat işleminde alınan tüm yol yakıt gideri, parçalanarak kişi başı ödenmektedir.

Tek parça eşya nakliyatı esnasında alınan hamal ücreti, tüm eşya sahiplerine bölünmektedir.

Eşya nakliyat ücreti mesafeye göre belirlenmektedir. En kısa mesafedeki kişi ile en uzak mesafedeki kişi farklı ödeme yapmaktadır.

Aynı güzergâhta ilerleme sırasında takip kolaylığı sağlamaktadır.

Şehir içi parsiyel taşımacılık işlemlerinde, firmamızın elemanları sayesinde indirme ve yükleme işlemleri seri bir şekilde yerine getirilmektedir. Ayrıca taşıma elemanı aramaya gerek kalmamaktadır.

Yakın mesafe parça eşya taşımacılık işlemlerinde, elemanlarımız araç kullanmadan en hızlı şekilde eşyalarınızı hasar vermeden taşımaktadır.

En önemli kazanç parsiyel taşımacılık da, tek araçla birden çok eşya aynı anda ve daha kısa sürede istenilen noktaya nakliye işlemi yapılmaktadır.