Evlerin ve ofislerin konforunu tamamlayan en önemli eşyalardan bir tanesi mobilyalardır. Tek parça halinde satılan modellerin yanı sıra, monteli olan modellerle de karşılaşmaktayız. Mobilya özellikleri bu yazıda özellikle taşıma işlemi açısından incelenecektir.

Bu bağlamda mobilya özelliklerinin bilinmesi, taşınma açısından hem nakliye firmaları açısından, hem de müşteriler tarafından gereklidir.

Mdf Mobilya Özellikleri

Günümüzde en fazla üretilen ve en fazla satışı gerçekleştirilen mobilya türlerinden bir tanesidir. Mobilya özellikleri bakımından Mdf kaplama, aynı zamanda demonte özelliği olan mobilya anlamına da gelmektedir.

Genel olarak apartman dairelerinin ve ofislerin taşınma işlemlerinde, mobilyaların demonte özelliğe sahip olmaları tercih edilir. Dar olan koridorlardan ya da kapı aralıklarından rahat bir şekilde geçebilmesi istenir.

Eğer kapı ya da koridor genişliklerinden özellikle mobilya ana parçaları geçmiyorsa, pencere kasaları sökülür ve demonte işlemi yapılan parçalar bu aralıktan taşınır. Tabi ki bu işlem için asansör platformu gerekir. Özellikle yüksek katlarda bulunan ofis ve daireler için bu işlem idealdir.

Klasik Mobilya Özellikleri

Klasik tarzda üretilen mobilyalar genel olarak pahalı ve değerlidirler. Bu mobilyaların taşınması da bir o kadar zordur ve hassas bir işlemdir. Yüksek katlı binalarda bulunan daire ya da ofislerde bulunabileceği gibi, müstakil olan evlerde ya da ofislerde de bulunabilir. Mobilya özellikleri açısından klasik tarza sahip olan mobilyalar genel olarak tek parça halinde bulunurlar. Masa ve dolap bunlara verilebilecek örneklerdendir. Ayrıca bu tür mobilyalar, kaliteli ahşap malzemeden üretilirler ve oldukça ağırdırlar.

Taşınma işleminin hassas oluşundan dolayı taşınma işlemi sırasında çizilme ya da herhangi bir zarar oluşması istenmez. Genel olarak müstakil olan evlerde ya da ofislerde kapı ve koridor genişlikleri yeter miktarda olduğu için bu tür mobilyaların taşınması herhangi bir sorun teşkil etmez.

Ancak yine de kaliteli paketleme malzemeleri ile koruma altına alınmaları gerekir ve araç içerisinden güvenli bir yere yerleştirilmeleri gerekir.

Anadolu Transport Mobilya Nakil İşlemleri

Anadolu Transport firması olarak değerli olan mobilya eşyalarınızı güvenli bir biçimde taşıyoruz. Hizmetlerimiz hakkında www.anadolutransport.com sitesinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca blog sayfamızdan taşımacılık hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.