Evden eve nakliyat işlemlerindeki en önemli adımlardan bir tanesi de paketleme aşamasıdır. Paketleme, evdeki tüm eşyaları kapsar. Paketleme yapılmasındaki amaç, eşyaların zarar görmeden taşınmasıdır. Özellikle mobilyalarda çiziklerin ve hasarların oluşmaması için paketleme işlemini yapmak şarttır. Mobilyalar nasıl paketlenir sorusunun cevabını aşağıda bulabileceksiniz.

Gerek araç içerisinde, gerekse taşınma sırasında oluşabilecek darbelerden korumak amacıyla yapılacak olan paketleme işleminin, usulüne uygun olarak yapılması ve uygun paketleme malzemelerinin kullanılması gerekir.

Genel olarak mobilya paketleme işlemini, nakliyeyi gerçekleştirecek firmalar yapar. Müşterinin talebi de bu yöndedir.

Burada önemli olan husus, paketleme tekniklerinin bilinmesi ve doğru bir şekilde uygulanmasıdır. Ayrıca paketleme malzemelerinin niteliği de, önem kazanmaktadır.

Mobilya demontajları tamamlandıktan sonra demonte edilen parçalar iyice sarılır. Özellikle mobilya ayakları ve sivri köşelere sahip olan parçaların paketlenmesinde dikkatli olunması gereklidir.

Mobilya çekmeceleri ve kapakları da sökülerek iyice sarılmalıdır. Çıkan parçalar paketlendikten sonra numaralandırma yapılmalı ve bu numaralara göre tekrar montajı yapılmalıdır.

Mobilya ayakları taşınma sırasında en çok zarar gören parçalardandır. Araç hareketleri sırasında mobilya ayakları sökülmemişse zarar görmesi muhtemeldir. Bu yüzden mobilya ayaklarının da sökülüp uygun bir şekilde paketlenmesi ve araca yerleştirilmesi gerekir.

Mobilyalar Nasıl Paketlenir? – Paketlemede Kullanılan Malzemeler

Eşya Paketleme  Genel olarak mobilya parçalarının paketlenmesinde; Streç film, Kraft kağıt malzemesi, koruyucu battaniye ve nakliye işlemleri sırasında en çok kullanılan malzeme olan koruyucu balonlu naylon kullanılır.

Streç film genel olarak mobilya yüzeylerini taşınma sırasında oluşabilecek kirlenmelerden korur.

Kraft kağıt dayanıklı ve kalın bir malzemedir. Genel olarak mobilya kapakları ve çekmecelerinin korunmasında kullanılır.

Koruyucu battaniye büyük parçaların taşınma sırasında zarar görmemesi için kullanılan en ideal paketleme malzemelerinden bir tanesidir.

Koruyucu balonlu naylon ise bünyesinde barındırdığı hava kabarcıklı balonlar sayesinde, araç içerisinde oluşabilecek küçük darbelerden, mobilyaları korur. Büyük mobilya parçaları için kullanılabileceği gibi, küçük parçalar için de tercih edilir.

Uzman kadrosu ile yıllardan bu yana hizmet veren Anadolu Transport firması ile mobilyalarınız tekniğine uygun bir şekilde paketlenir. Paketleme işlemi için en kaliteli malzemeler kullanılır. Böylelikle taşınma sırasında eşyalarınız zarar görmemiş olur.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.