Nakliye sektöründeki en önemli olgulardan bir tanesi de planlamadır. Nakliye aracı kiralama işlemi de bu planlamaya dahildir. Peki neden taşıma sektöründe faaliyet gösteren firmalar, araç kiralama hizmetinden yararlanmak istiyor?
Değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, filo ya da araç kiralama hizmetinden yararlanıyorlar. Araç ya da filo kiralama aslında firmalara daha ucuza mal oluyor. Kiraladıkları araçları vergiden düşebiliyorlar ve bakım maliyetlerine karışmıyorlar.
Kaza sonrası oluşabilecek, kasko ya da trafik sigortası prim bozulmalarının önüne, araç kiralama ile geçilebilmektedir.
Ayrıca yalnızca bazı durumlarda ihtiyaç olunabilecek, küçük araçlarında satın alınması, firmalar açısından mantıklı bir durum değildir. Bu tür araçların kiralanması, kiralayan firma açısından daha uygun olacaktır.
Nakliye aracı kiralama sözleşmesi
Nakliye aracı kiralama konusunda önemli olan unsurlardan bir tanesi de, sözleşmedir. Sözleşmede genel olarak, aracı kiralayan ile aracı kiralanan firma arasındaki hususlar yer alır.
Aracın nasıl kullanılacağı, kira süre bitim tarihi, bakım ve onarım koşulları gibi bilgiler sözleşmede bulmak mümkündür.
Ayrıca uyuşmazlık durumunda, hangi kurumun hakem olacağı gibi ayrıntılar da sözleşmede yer alır.
Bursa nakliye aracı kiralama
Nakliye firmalarının ihtiyaç duyduğu araçları kiralamaları, satın almalarından daha ekonomik bir durum ortaya koyar. Nakliye aracı kiralama, taşıma firmalarının her türlü aracı bünyelerinde barındırmalarının imkansız olduğundan yola çıkarak oluşmuş bir kavramdır.
Genel olarak araç kiralayan firmalar, araç boyutlarını taşınacak olan eşyanın niteliğine ve kapasitesine göre belirlemişlerdir. Örneğin; 2+1 büyüklükte olan bir daire için 2,35 mt uzunlukta ve 5,5 mt yüksekliğinde bir araç gerekir.
Bu ölçüler ortalama olarak belirlenmiştir ve tecrübelere bağlı olarak sabittir diyebiliriz.
Zaman faktörü de araç kiralamanın bir başka nedenlerinden bir tanesidir. Daha önceden her türlü aracı taşıma firmasının elinde bulundurmasının imkansız olduğundan bahsetmiştir. İşte bu noktada araç kiralayan firmalar, taşıma yapan firmalara zaman kazandırırlar.
Biz Anadolu Transport firması olarak, istediğiniz boyutlardaki tüm araçları sizlere sunuyoruz. Araç kiralama hizmetimizin yanı sıra, sürücü hizmetimizle de sizlere büyük kolaylıklar sağlıyoruz. İhtiyacınız olan hizmeti almanız için bizi aramanız yeterlidir.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.