Piyano Taşımacılığı Nasıl Yapılır Dikkat Edilmesi Gerekenler Anadolu Transportla Güvenli Kaliteli Hizmet

Kuyruklu ve duvar tipi olmak üzere başlıca iki farklı çeşide sahip olan piyanolarınızı bir yerden diğerine taşımak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. 1986 yılından beri Bursa’nın Nilüfer ilçesinde şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti vermeye devam eden Anadolu Transport, piyano taşımacılığı alanında da akılcı çözümler üretmeyi sürdürüyor. Sıradan nakliyat firmalarının aksine piyano taşımacılığı yapabilen bu harika nakliye şirketinin mutlu müşterileri arasındaki yerinizi siz de hemen alabilirsiniz.

Piyano taşımacılığı nasıl yapılır?

Ağırlığı 100 ila 250 kilogram arasında değişebilen piyanoları taşımaya başlamadan önce koridor ve merdivenler mutlaka boşaltılmalıdır. Piyanonun içindeki mekanizmanın hasar görmemesi için çok titiz davranılmalı, varsa demonte edilebilen parçalar ayrıca taşınmalıdır. Piyanodan geriye kalan yekpare parça ise kesinlikle battaniye veya keçe gibi kalın bir örtüyle sarılmalıdır. Böylece hasar ihtimali en aza indirgenmiş olunur. Kalın örtünün etrafı koli bandıyla sarılarak sabitlenmeli, kayıp düşmesi engellenmelidir. Taşıma esnasında ise ufak adımlarla, yavaş ve hassas bir şekilde hareket edilmesinde fayda olacaktır. Piyanolar her zaman için yatay yerine dikey eksende taşınmalıdır, aksi halde mekanizmaları zarar görebilir.

Sonrasında ise palete yüklenen piyanolar katın yüksekliğine ve merdivenlerin genişliğine göre ya palete yüklenir, ya da asansörlü sistemle doğrudan zemine indirilir. Bu yöntemlerin hangisinin isabetli olacağına ise ekspertiz eşliğinde karar vermek gerekecektir. Taşınacak piyano hangi marka veya modelde olursa olsun, Anadolu Transport’la gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

Üst seviyede titizlik isteyen tüm bu süreci sizin yerinize yöneten ve yıllardan beri çeşitli şehirlerden gelen piyano taşıma taleplerinin başarıyla üstesinden gelen Anadolu Transport hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için anadolutransport.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kendi başınıza taşımaya kalkışmayın!

İnsan vücudunun tek başına kaldıramayacağı kadar ağır olan piyanoları arkadaşlarınızla birlikte taşımaya kalkmak da pek akıllıca bir seçim olmayacaktır. Çünkü taşıma esnasında oldukça kompleks bir yapıya sahip olan piyanoların mekanizmasına zarar verebilir, ayaklarının veya yüzeyinin zarar görmesine yol açabilir, hatta tellerinin kopup rezonansının bozulması gibi olumsuz durumların meydana gelmesine sebep olabilirsiniz. Kuşkusuz böyle zararların meydana gelmesini kimse istemez.

Eğer sizler de bilhassa antika piyanolar taşınırken oluşabilecek çatlak ve çizikleri engellemek istiyorsanız, eğitimli personeliyle piyano taşımacılığı yapan Anadolu Transport’la irtibata geçmeniz en akıllıca çözüm olacaktır. Hem tecrübe, hem de donanım açısından Bursa ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren en güvenilir nakliye firmaları arasında gösterilen Anadolu Transport sayesinde piyanolarınız emin ellerde olacaktır.

Hassas ve narin piyanolarınızı güvenle taşımak isteyen birçok müşteri gibi sizler de Anadolu Transport’u tercih ettiğiniz takdirde uygun fiyat politikası ve sigorta hizmetlerinden faydalanmış olacaksınız. İsterseniz şehir içi, isterseniz de şehirlerarası piyano taşımacılığında güvene dayalı bir nakliye hizmeti almak için tercihinizi Anadolu Transport’tan yana kullanın!

Yorum Yapın

Your email address will not be published.