Şehir içi nakliye Bursa – Anadolu Transport

Taşınma işlemi genel olarak insanlar tarafından, yaz aylarında tercih edilir. Ayrıca insanlar en fazla şehir içi taşınma işlemini yapmaktadırlar. Şehir içi nakliye Bursa ilinde olduğu gibi, diğer illerde de aynı şekilde gerçekleşir.
Şehir içi nakliyat
Müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi, taşınma işleminin ne kadar zaman alacağı ile ilgili oluyor. Bu konuda ne bir saat verilememekle birlikte genel olarak eşyaların sayısı ve hacimlerine göre ortalama bir cevap verilebilir.
Bazı durumlarda 2+1 dairelerde, 4+1 dairelerden fazla eşya olabilir. Bazı dairelerde ise ağır eşyaların sayısı fazla olabilir. Tüm bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki şehir içinde taşınma işlemi ortalama olarak 5 saat gibi bir zaman almaktadır.
Şehir içi nakliyat en çok yaz aylarında gerçekleşir. Türkiye ortalamasına bakıldığında, şehirlerarası taşınmadan daha fazla, şehir içi taşınma işlemi gerçekleşmektedir.

Şehir içi evden eve nakliyat Şehir içi taşınmalarda hız, hem müşteri açısından, hem de firma açısından önemlidir. Taşınma işlemi başlamadan önce uzman bir ekspertiz, firma tarafından taşınılacak eve gönderilir. Burada eşya ve oda sayısı tespit edilir ve ortalama bir zaman aralığı ortaya çıkar. Şehir içi nakliye Bursa ilinin özelliklerine göre değişkenlik gösterebildiği gibi, diğer illerde de değişkenlik gösterebilir.

Şehir içi evden eve nakliyatın ilk aşaması, eşyaların demontesi ve paketlenmesidir. Daha sonra hazırlanan eşyalar, araca yüklenir. Sonrasında ise eşyalar yeni yerine ulaştırılır ve burada birleştirme işlemi yapılır.
Bazı durumlarda müşteri kendisi eşyaları yerleştirmek ister. Bazı durumlarda ise bu işi personelden isteyebilir.
Müşterinin talebine göre eşyalar firmalara ait depolarda belirli bir süre bekletilebilir. Genelde bu durum ofis eşyalarında gözlemlenmektedir.
Ofis taşımalarında durum, ev taşınmalarında olduğu gibidir. Küçük ayrıntıların dışında, yukarıda anlattığımız gibi işlemler sırayla yerine getirilir.
Ayrıca taşınacak olan tüm eşyalar firma tarafından sigortalanır.
Taşınacak eşyaların hacmine göre ise uygun araç temin edilir. Eğer eşyaların taşınacağı bina koridorları dar ise asansör aparatının bulunduğu araçlar da nakliye araçları ile birlikte hazır bulundurulur.