Ev taşımak, taşınmak korkutucu olabilir. Eşyaların zarar görme ihtimali, maliyetler, yeni meskeninize uymama gibi ihtimaller sizi strese sokabilir.

Gerçekte size bu kadar yorucu gelen ve stres uyandıran şey nedir? Paketlenmesi gereken çok miktarda kutunuzun olması mı? Belki de tüm eşyalarınızın düzgün yüklendiğinden emin olamamak mı?

Yüksek stres seviyelerinin ardındaki en büyük neden, hareketle ilgili görevlerin beklenenden daha fazla zaman alması, daha pahalı ve daha zor olmasıdır. Her ne kadar tüm eşyalarınızı sihirli bir şekilde toplayamaz, yeni adresinize aktaramaz ve sonra yeni yerlerine koyamamayı düşünsenizde,  tüm iş aslında sizin biraz çaba göstermenize ve planlamanıza bağlıdır. İşte size sürecin hazır olmasını sağlayacak birkaç ipucu ve her türlü işi sorunsuz bir şekilde halletmenize yardımcı olacak püf noktalar.

Paketleme ve Paketten Çıkarma

Bu muhtemelen en sıkıcı ve ezici ev taşıma görevidir. Sorun, paketlemeye başlayana kadar sahip olduğunuz şeyleri bilmediğiniz olmasıdır. Evinizi taşırken, şunu farkedeceksiniz, ne kadar eşyanız varmış. Kaybettiğinizi düşündüğünüz, değerli değersiz belki onlarca eşya açığa çıkacaktır. Peki buna sebep olan nedir? Cevap basit karışıklık! Artık kullanmadığınız öğelerden kurtulun. İstenmeyen eşyalarınızı bağışta bulunarak, satarak veya çöpe fırlatarak, paketleme ve açma işlemlerini kolaylaştırın.

Nakliyat Aracını Yükleme ve Boşaltma

Temel olarak iki seçeneğiniz var, ya profesyonellerden yardım isteyebilir yada kendi işinizi kendiniz yaparsınız. Günümüz de ilk seçenek seçilmekte, çünkü hem daha az yorucu hemde eşya ziyanınız sıfıra yakın olmaktadır.

Taşınma işlemini ben yaparım derseniz, ağır kaldırmayı kesinlikle, tek başınıza yapmayın. Arkadaş ve akrabalarından yardım isteyin. Bu şekilde, kazara yaralanmaları önleyecek veya en aza indirgeyeceksinizdir. Taşımayı kolaylaştırmak için el arabası ve fiziksel yaralanmaları en aza indirgeyici araçlar almanızı öneririz. Kendi imkanları ile taşınan birçok insan eşyaları zara görmesin diye ki; eşyalarıda hat safhada zarar görmekte, kendine zarar vermektedir. Taşıma sırasında gereksiz gezileri ve eşyaları değiştirmeyi önlemek için aracınızı en etkin şekilde yükleyerek aracınızdan en iyi şekilde faydalanmaya çalışın.

Ev Envanterinizi İzleme

Paketleme ve ambalaj açmanın stresli olduğunu düşündünüz. Büyük kutu yığınlarında mutfak aletlerini bulmayı deneyin. Böyle bir durumdan kaçınmak için her kutunun içeriğini aletlerden ve mobilyalardan elektronik ve sanata etiketleyin. Her kutunun üstüne içeriğini belirten etiket yapıştırın yada kalın uclu bir marka kalemi ile yazın. Eğer imkanınız varsa farklı renk tonlarında ki kutulara bir odanızın eşyalarını koyun. Yeni evinize teslim edilmesi gereken şeylerin sayısıyla bir liste yapın. Unutmayın ev envanterinizi takip etmek, hırsızlık, hasar veya doğal felaket durumunda sigorta için gereklidir.

Ev Geliştirme Projeleri

Bazı son dokunuşlara ya da küçük gelişmelere ihtiyaç duymayan, yeni bir ev bulmak olağandışı bir şeydir. Küçük onarımlar ve dekorasyon oldukça maliyetlidir ve düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Günlük rutini bozabilirler, bu nedenle taşınmadan önce bunları bitirmiş olun. Sonrasında eşyaya göre evi düzenleyelim derken hem paradan hem eşyadan hemde zamandan olmayın. İşlemi daha az stresli hale getirmek için güvenilir evden eve taşıma firması bulmanız gerekir. Bunu için nakliyat firmaları hakkında, önce web sitelerinde önceden hizmet verdikleri müşteri yorumları var mi bakın, varsa doğruluğunu farklı platformlardan inceleyin. Firmayı arayıp güvenilir olup olmadığını sorgulayın. Unutmayın siz sadece eşya taşıtmıyorsunuz, evinizin eşyalarını taşısınlar diye emanet ediyorsunuz. Nakliyat en başta güven işidir ve profesyonellerden destek almanız gerekir.

Anadolu Transport şimdiden stressiz taşınmalar diler.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.